0(850) 304 28 24

İstanbul'un Tüm Bölgelerine Hizmet Veriyoruz

İlaçlama Hizmetlerimiz 349 TL Yerine Sadece 219 TL
6 ay garantili ilaçlama hizmetlerimiz 349 TL yerine sadece 219 TL ! Genel olarak 100 m2 kadar tüm uygulamalarımız da geçerli fiyattır. Harici fiyatları aşağıda ki butondan inceleyebilirsiniz. SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!
2021 Fiyat Listesi

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

Tahakuruları genellikle 5 mm ebatlarında olan kahverengi renkli haşerelerdir. Kan emebilen canlılardan olan tahtakuruları kan emdikten sonra renkleri daha kırmızımsı olur, aynı zamanda daha şişkin bir vücuda sahip olurlar. Tahtakurusu bilinenin aksine ahşaplarla değil yalnızca kanla beslenen hayvanlardandır. Çok dayanıklı haşerelerden olmaları sebebiyle soğuk ve elverişsiz hava koşullarında yaklaşık bir yıl boyunca beslenmeden yaşamaları mümkündür. Birçok haşere türü gibi geceleri ortaya çıkarak insanlar uykularındayken daha aktif olurlar. Yine diğer haşere türlerine benzer olarak yarıklarda, çatlaklarda, mobilyalarda, resim çerçevelerinde, çarşaflarda, priz boşluklarında ve tüm çatlaklarda bulunabilen yayılmacı hayvanlardır. Tahta kuruları mesken tuttukları yerlerde genellikle tek bir odada bulunmazlar. İnsanların cüzdanları veya çantaları gibi eşyalarla diğer odalara da geçebilmektedirler.

Genellikle kendilerini gösterebilen haşerelerden oldukları için eğer elma çekirdeği benzeri yapıda bir böcek görmüşseniz büyük ihtimalle o tahta kurusudur. Yalnızca belirli bölgelerde değil dünyanın her tarafında görülebilen canlılardandır. Bulundukları ortama çok kolay bir şekilde adapte olabilen tahtakuruları, istila ettikleri bölgelerden temizlemek için de yapılabilecek çeşitli metodlar vardır. Yatak örtüleri, çarşaflar yüksek ısı derecelerinde sık sık yıkanmalıdır. Evinize kullanılmış bir eşya alacağınız zaman tahtakurusu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu metodlardan en önemlisi profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlamalardır. Çünkü kişilerin tek başlarına tahta kurusu istilalarıyla baş edebilmeleri son derece zordur. Tahta kurusunun evlerinizde görülmesinin temizlikle veya hijyenle alakası yoktur.

17 Ocak 2015
299 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button