0(850) 304 28 24

İstanbul'un Tüm Bölgelerine Hizmet Veriyoruz

İlaçlama Hizmetlerimiz 349 TL Yerine Sadece 219 TL
6 ay garantili ilaçlama hizmetlerimiz 349 TL yerine sadece 219 TL ! Genel olarak 100 m2 kadar tüm uygulamalarımız da geçerli fiyattır. Harici fiyatları aşağıda ki butondan inceleyebilirsiniz. SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!
2021 Fiyat Listesi

Köstebek İlaçlama

Köstebek İlaçlama

Köstebek İlaçlama

Köstebekler genelde 15 ile 17 cm boylarında olup kadife tüylere sahip olan aynı zamanda silindirik küt vücutları olan canlılardır. Köstebeklerin geneli siyah renkli olsa da bazılarının renkleri beyaz ya da gri olabilmektedir. Köstebekler ısırabilen canlılardan olup 44 tane keskin ve güçlü dişe sahip hayvanlardır. Bu canlıların tırnakları da kuvvetlidir ve koklama, dokunma, işitme duyuları çok gelişmiştir. Köstebeklerin besin kaynakları arasında bitki kökleri ve bitkiler, salyangozlar, solucanlar, larva ve tırtıllar ile birlikte böcek türleri gibi canlılar bulunur. Köstebekler hergün hemen hemen ağırlıkları kadar besin tüketen canlılardır. Sık sık gıda tüketimine ihtiyaç duyan bu canlılar açlığa karşı dayanıksız hayvanlardandır.

Köstebek yuvaları genellikle 30 cm ile 60 cm civarında bir derinliğe sahiptir. Son derece hızlı hareket etme kabiliyetine sahip olan bu canlıları yakalamak oldukça zor bir iştir. Bu canlılar 45 metre civarında bir tünetli yaklaşık 1 saatlik sürede kazarak son derece süratli canlılar olduklarını kanıtlarlar. Tehlike anında derisinin üzerinde bulunan bezlerden pis bir koku yayan bu canlıların düşmanları bu kokuyu alınca uzaklaşırlar. Bu canlılar yeni ekilen tarım alanlarının toprak altyapısını kazdıkları tünellerle farkında olmadan bozarlar. Bu da ürünlerin veriminde gözle görülür bir düşüşe sebep olur. Bunun yanında tarla faresi ya da gelincik gibi bazı hayvanlar da bu yuvaları kullanarak tarlalara zarar verebilmektedirler.

17 Ocak 2015
512 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button