0(850) 304 28 24

İstanbul'un Tüm Bölgelerine Hizmet Veriyoruz

İlaçlama Hizmetlerimiz 349 TL Yerine Sadece 219 TL
6 ay garantili ilaçlama hizmetlerimiz 349 TL yerine sadece 219 TL ! Genel olarak 100 m2 kadar tüm uygulamalarımız da geçerli fiyattır. Harici fiyatları aşağıda ki butondan inceleyebilirsiniz. SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!
2021 Fiyat Listesi

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kurdunun yetişkinleri  6 mm civarında boyutlarda olabilmektedir.  Tahta kurtları pupa ve ergin evrelerinden geçen canlılardır. Yaşam döngüleri ise çevresel etkenlere bağlı olarak 1 ile 3 yıl arasındadır. Kırmızıya çalan kahverengi renginde ya da  biraz daha koyu renkli olan bu canlıların geneli oval şekillidir. Tahta kurtlarının ergin haldekileri ahşaplara zarar vermezler. Bu böceklerin ahşaplara zarar verme evresi larva ervresindeykendir. Tahta kurdu ülkemizde birçok bölgede ağaç kurdu ismiyle de bilinmektedir. Bu böcekler genelde 10 yaşında ya da daha fazla yaşta olan ağaçları istila ederler. Tahta kurdunun varlığı ağaçları kemirerek iç kısımlardan yüzey kısımlarına doğru çıkarken ortaya çıkardıkları deliklerden anlaşılabilir.

Bu tür ahşap ve tahtalara zarar veren böceklerle mücadele etmek çokta kolay değildir ve bu tür canlılarla mücadele etmek istendiğinde kesinlikle plan ve program dahilinde bir çalışma yürütülmesi önerilmektedir. Öncelikle evinize zarar veren böceğin cinsi belirlenmelidir. Belirleme işlemi zaman alabilen ve çokta kolay olmayan bir işlemdir. Hangi böceklerin zarar verdiğini bildiğimiz zaman böceklerin davranışları ve hareketlerini anlayabilmemizi sağlar ve bu şekilde de onlarla mücadele etmek ve mücadele yöntemlerini uygulamak daha da kolay bir hale gelir. Tüm bu tür sebeplerden ötürü de evlerinizde tahta kurdu gibi böceklerden muzdaripseniz kendiniz ilaçlamayı denemek yerine profesyonel böcek ilaçlama firmalarından yardım alarak işin daha doğru yapılmasını sağlayabilirsiniz.

17 Ocak 2015
296 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button