0(850) 304 28 24

İstanbul'un Tüm Bölgelerine Hizmet Veriyoruz

İlaçlama Hizmetlerimiz 349 TL Yerine Sadece 219 TL
6 ay garantili ilaçlama hizmetlerimiz 349 TL yerine sadece 219 TL ! Genel olarak 100 m2 kadar tüm uygulamalarımız da geçerli fiyattır. Harici fiyatları aşağıda ki butondan inceleyebilirsiniz. SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!
2021 Fiyat Listesi

Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Okulların çok sayıda öğrenci ve öğretmenin günün büyük bölümünü geçirdikleri yaşam alanları olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı okulların gerekli hijyen koşullarını taşıyor olması oldukça önemli bir özellik olarak tanımlanmaktadır. Okul ilaçlama faaliyetleri ise; eğitim kurumlarında ortaya çıkması muhtemel haşere ve böcek sorunlarının giderilmesinde kullanılan en etkili yöntemdir. Pire, bit ya da hamam böceği gibi haşerelerin okullarda en çok karşılaşılan haşere türleri olduğu bilinmektedir. Bu haşerelerin çok sayıda farklı bulaşıcı hastalığı yayma ihtimali bulunmaktadır. Bundan dolayı okulların dönemsel olarak ve periyodik bir şekilde ilaçlanması şart olmaktadır.  Okul ilaçlama operasyonlarında olmazsa olmaz unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların aşağıdaki gibi sıralanması mümkündür;

  • Okul ilaçlama; öğrencilerin bulunmadığı yani okulların tatil olduğu dönemlerde yapılmalıdır.
  • Haşerenin türüne göre en etkili olan böcek ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir.
  • Böcek ilaçlama operasyonunun ardından ortamın havalandırılması şart olmaktadır.
  • Böcek ilaçlama işleminin periyodik olarak yapılması önemlidir.
  • Alanında uzman olan profesyonel ilaçlama firmalarına bu operasyonu yaptırmak gereklidir.

Yapılan okul ilaçlama işlemi sonrasında iyi bir temizlik yapılması sayesinde haşere kalıntıları temizlenmektedir. Böylece okullarda hijyen sorununun ortaya çıkmasına neden olan ve öğrencilerin sağlığını ciddi manada tehlikeye sokan böcek ve haşerelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Yapılan böcek ilaçlama işleminden sonra, böcek ve haşerelerin ortaya çıkması muhtemel alanların düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Bu sayede böcek sorunun okullarda tekrar yaşanılmasının önüne geçilmektedir. Ayrıca okullarda kullanılan böcek ilaçlarının etkili ve yasal ilaçlar olması da şarttır.

17 Ocak 2015
209 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button