0(850) 304 28 24

İstanbul'un Tüm Bölgelerine Hizmet Veriyoruz

İlaçlama Hizmetlerimiz 349 TL Yerine Sadece 219 TL
6 ay garantili ilaçlama hizmetlerimiz 349 TL yerine sadece 219 TL ! Genel olarak 100 m2 kadar tüm uygulamalarımız da geçerli fiyattır. Harici fiyatları aşağıda ki butondan inceleyebilirsiniz. SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!
2021 Fiyat Listesi

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bitlerin yetişkinleri 2 mm den başlayıp 4.2 mm boyutlarına kdar ulaşabilen canlılardır. Bitlerin kanatları bulunmaz ve yapıları yassı şekildedir. Genellikle beyaza çalan gri renklerde olurlar ve bacaklarının ucunda da kanca penzeri pençeleri mevcuttur. Bitler doğada kuşlar ve memeli hayvanların üzerlerinde yaşamlarını sürdürürler. Bitlerin nadir türleri insanlara bulaşan haşerelerdir. İnsanların üzerinde yaşayan bitler genellikle elbise dikişleri ile birlikte elbise kıvrımlarında bulunur. Kuşlarda bitler sık görüldüğü için, evinde kuş besleyenlerin bitler tarafından ısırılabilmesi mümkündür. Genellikle ülkemizde bit deyince akla saçlarda yer alan bitler gelir. En büyük özellikleri insanlara kaşıntı vermek olan bu bitler insanların pis olduğundan dolayı bulaşmaz. Veya saçın uzun ya da kısa olmasıyla da alakası yoktur.

Özel tükürük salgıyayabilen bitler bu sayede insanların saçına yapışabilir. Genellile insanların kulak arkası, ense bölgesi ve saç diplerinde yer alırlar. Bitlerin yavrularına sirke adı verilir ve bunlar da beyaz renkli olup saç tellerinde görülebilirler. Bitler elli ile yüz civarı yumurtalayabilen böceklerdendir. Yumurtaları da kafa derilerine yerleştirirler. Ancak genelde yumurtaları insanların kıyafetlerine bırakmaktadırlar. Bitler, bit tarağı yardımıyla temizlenebilen canlılardır. Bununla birlikte saç biti olmayan vücut bitleri banyo yapıp vücudun yıkanmasıyla birlikte vücudumuzdan yok edilebilir. Eczanelerde günümüzde birçok bit ilacı da satılmaktadır. Bitlerden kaynalık ciltte veya kafa derisi gibi bölgelerde enfeksiyonlar meydana gelirse hekime başvurmak gerekir.

17 Ocak 2015
252 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button